W miesiącu grudniu 2014 roku zakończyła się wizyta monitorująca sprzęt komputerowy w 154 gospodarstwach domowych biorących udział w projekcie Świat w moim domu.
Komputer z Internetem wykorzystywany jest przez dzieci też do nauki, odrabiania lekcji przez Internet czy sprawdzania ocen dzieci przez rodziców w dzienniku internetowym. Służy jako narzędzie edukacyjne dla najmłodszych dzieci- gry i bajki edukacyjne odpowiednie do wieku.
Młodzi ludzie korzystają do przygotowywania się do matury, studiowania. Dzięki sieci Internet i komputera osoby szukają pracy i korzystają z różnorakich kursów.
Gospodarstwa domowe wykorzystują komputer i Internet do rozrywki: słuchają muzyki przy wykorzystaniu portalu np. youtube.com lub programu Winamp, słuchają radia internetowego np. OpenFM. Korzystają z portali społecznościowych (facebook.com
i nk.pl).
Uczestnicy projektu najczęściej korzystają z programów typu: przeglądarki internetowe (np. Chrome, Mozilla, Opera) gdzie czytają wiadomości lub przeglądają informacje, które ich interesują. Instalują komunikatory (np. Gadu-Gadu lub Skype), telewizję internetową (IPLA) lub gry, robią zakupy w sklepach internetowych i na aukcjach. Wyszukują informacji typowo medycznych o zdrowiu, leczeniu i lekach.
Komunikują się z rodziną, przyjaciółmi którzy, mieszkają w innym mieście lub poza granicami Polski, dzięki temu nie ponoszą kosztów połączeń a dodatkowo osoby, które maja podpiętą kamerkę internetową mogą prowadzić wideo-rozmowę.
Podczas wizyty monitorującej każdy uczestnik projektu otrzymał do wypełnienia Ankietę informacyjną. W Ankiecie informacyjnej zawarte są pytania na temat wpływu projektu Świat w moim domu na rozwój gospodarstwa domowego oraz oddziaływania projektu na otoczenie.